O nas

Podstawówka Korczaka w Katowicach to miejsce, w którym każde dziecko, niezależnie od swojego kraju pochodzenia, koloru skóry, języka w którym się komunikuje znajdzie swoje miejsce.

W naszej szkole dziecko – młody człowiek jest najważniejszy. Jego indywidualność i unikatowość jako jednostki jest najważniejszą wartością. Nauka to proces, który nie kończy się wraz ze zdanymi egzaminami i zamknięciem szkoły drzwi. Staramy się aby dziecko poszukiwało, zadawało pytania, pozyskiwało wiedzę z radością oraz przyjemnością-bo my ludzie uczymy się przez całe życie.
Dlatego dla nas nauczyciel to mentor, opiekun, człowiek wspierający i motywujący dzieci do działania. Starannie dobieramy kadrę nauczycielską, która odwzajemnia nasze wartości, kreatywność, oraz lubi pracę z dziećmi.
Poznajcie Państwo naszych nauczycieli, którzy wg pedagogiki Janusza Korczaka „dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć”, uczestniczą w codziennej edukacji naszych dzieci.